# https://fiskalo.com/img/
avast! Endpoint Protection Plus
search
 • avast! Endpoint Protection Plus

avast! Endpoint Protection Plus

149,99 zł
Netto

avast! Endpoint Protection Plus jest idealnym rozwiązaniem dla domowych sieci, małych i średnich sieci do 200 komputerów bez serwerów, zawiera dodatkowo antyspam i zaporę ogniową. Chroni stacje robocze i oferuje dwie opcje zdalnego zarządzania.

Licencja: Roczna
Werjsa: od 1-4 komputerów
Ilość
Dostępne

avast! Endpoint Protection Plus jest idealnym rozwiązaniem dla domowych sieci, małych i średnich sieci do 200 komputerów bez serwerów, zawiera dodatkowo antyspam i zaporę ogniową. Chroni stacje robocze i oferuje dwie opcje zdalnego zarządzania. Dla prostych sieci (bez podsieci), polecamy narzędzie Small Office Administration, a dla sieci skomplikowanych i zaawansowanych administratorów konsolę Enterprise Administration.

Small Office Administration (SOA) - zaprojektowana z myślą o firmach z ograniczonym personelem IT. Konsola ta posiada między innymi następujące funkcje: 

 • zmianę ustawień w programie avast!
 • możliwość włączenia zdalnego skanowania 
 • generowanie raportów o stanie maszyn itp. 
 • automatyczne wykrywanie nowych/nieobjętych ochroną (lub szkodliwych) komputerów 
 • zdalną instalację (środowisko domenowe)
 • zdalna aktualizacja bazy wirusów

Konsola SOA bazuje na interfejsie dostępnym poprzez przeglądarkę internetową , zbliżonym wyglądem do samego interfejsu programu avast! co ułatwia poruszanie się po wszystkich opcjach. 

Enterprise Administration (EA) - to wydajne narzędzie do zarządzania sieciami o różnych wielkościach (nawet do 30.000 komputerów). Posiada wszystkie funkcjonalności konsoli SOA oraz dodatkowo umożliwia: 

 • instalację zdalną klientów na stacjach roboczych nie tylko w domenie (wersja SOA) ale także w grupie roboczej komputerów
 • generowanie zawansowanych raportów 
 • tworzenie indywidualnych paczek instalacyjnych klientów avast! (przykładowo ustawienie czy program ma instalować się z firewallem, czy też bez) 
 • zdalne zarządzanie kwarantanną 
 • zdalna aktualizacja bazy wirusów oraz programu na stacjach końcowych
 • tworzenie hierarchicznej struktury urządzeń zgodnie z potrzebami 
 • przypisanie odpowiednich uprawnień i zasad dla użytkowników i / lub grupy użytkowników 

Avast! Enterprise Administration to odpowiednie rozwiązanie dla zaawansowanych administratorów IT. 

Osłona antywirusowa i antyspyware
Najnowocześniejszy silnik skanowania dostarcza niezawodnego zabezpieczenia przed wirusami, oprogramowaniem szpiegującym i innymi formami złośliwego oprogramowania.
avast! to kompleksowa aplikacja, której zadaniem jest ochrona komputera przed możliwością zarażenia wirusami oraz zagrożeniem ze strony innego złośliwego oprogramowania.
Zbudowany na bazie nagradzanego silnika antywirusowego, program avast! posiada wszystkie cechy, jakich można oczekiwać od nowoczesnego programu antywirusowego. Wyposażony został w technologię zwalczania oprogramowania szpiegującego certyfikowaną wedle procedur West Coast Labs' Checkmark, jak też w moduł zwalczania rootkitów oraz silne funkcje samo-obrony. Obecnie szybkość skanowania została zwiększona a jednocześnie zwiększono zdolność wykrywania wirusów. Program zawiera "Osłony" działające w czasie rzeczywistym, które stale monitorują pocztę elektroniczną, połączenia internetowe i sprawdzają pliki znajdujące się w komputerze za każdym razem, gdy są one otwierane lub zamykane.
Program antywirusowy avast! wyposażono w całkowicie zmodernizowany interfejs użytkownika w celu ułatwienia skanowania.

Osłona systemu plików
Sprawdza każdy program w momencie uruchomienia oraz każdy inny plik w momencie jego otwierania lub zamykania. Jeśli wykryje coś podejrzanego, osłona systemu plików zapobiegnie uruchomieniu programu lub otwarciu pliku, aby zapobiec uszkodzeniu komputera i danych. Osłona systemu plików sprawdza także pliki pobierane przy użyciu programów do udostępniania plików, a także pliki otrzymane przez czat lub inne komunikatory.

Osłona poczty
Sprawdza przychodzące i wychodzące wiadomości pocztowe oraz zapobiega przyjmowaniu lub wysyłaniu wiadomości, które mogą być zarażone wirusem. 

Osłona WWW
Chroni komputer przed wirusami przenoszonymi przez Internet (przeglądanie stron, pobieranie plików, itd.). Wykryje i zablokuje znane lub potencjalne zagrożenia pochodzące z sieci, np. zhakowane strony internetowe, zainfekowane (potencjalnie lub rzeczywiście) złośliwymi skryptami. Jeśli wirus zostanie wykryty podczas pobierania pliku z Internetu, pobieranie zostanie wstrzymane, by zapobiec zarażeniu. Osłona WWW obsługuje teraz funkcje wcześniej zarządzane przez Osłonę Sieci oraz Osłonę przed skryptami. Oznacza to, że monitoruje również wszelką aktywność sieciową i blokuje wszystkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!. 

Zapora ogniowa
Pakiet ochrony internetowej avast! Internet Security wyposażono w pełni zintegrowaną zaporę ogniową, którą można sterować bezpośrednio z interfejsu użytkownika programu avast!.
Zapora ogniowa monitoruje całą komunikację między komputerem i światem zewnętrznym oraz blokuje nieuprawnioną komunikację w oparciu o szereg reguł zezwalających lub dopuszczających. W ten sposób firewall może zapobiec wyciekom poufnych danych. a także blokować próby ingerencji podejmowane z zewnątrz przez hakerów.

Osłona sieciowa
Monitoruje wszelką aktywność sieciową i blokuje wszelkie zagrożenia wykryte w sieci. Blokuje także dostęp do stron internetowych znanych jako niebezpieczne, a to w oparciu o bazę danych zainfekowanych adresów URL wykorzystywaną przez avast!.

Osłona przed skryptami
Wykrywa złośliwe skrypty i zapobiega ich wykonywaniu. Osłona przed skryptami wykrywa i blokuje nie tylko złośliwe skrypty pochodzące z sieci (zagrożenia zewnętrzne), ale także skrypty pochodzące z innych źródeł, takich jak strony WWW zapisane na dysku lub przechowywane w pamięci podręcznej przeglądarki, itd.

Osłona komunikatorów
Sprawdza pliki pobierane przez komunikatory lub programy do "czatowania".

Osłona P2P
Sprawdza pliki pobierane za pomocą popularnych programów peer-to-peer (P2P) do współdzielenia plików.

Monitorowanie zachowań
Moduł monitoruje wszystkie wykonywane w komputerze działania, wykrywa i blokuje działania niecodzienne, które mogą wskazywać na obecność złośliwego oprogramowania. Czyni tak stale monitorując punkty wejścia komputera za pomocą specjalnych czujników, w celu wykrycia wszelkich podejrzanych zachowań.

Sandbox
Umożliwia użytkownikowi przeglądanie stron w sieci lub uruchamianie innych aplikacji w całkowicie odizolowanym środowisku. Jest to szczególnie użyteczne podczas przeglądania ryzykownych stron, ponieważ przeglądarka będzie całkowicie objęta strefą izolowaną [tzw. sandbox]. Chroni to przed uszkodzeniem komputera.
Strefa izolowana może również być wykorzystywana do uruchamiania jakichkolwiek innych aplikacji, które zdaniem użytkownika mogą być podejrzane. Można uruchomić program wewnątrz strefy izolowanej w celu określenia, czy jest bezpieczny, czy nie, a jednocześnie zachować pełną ochronę przed wszelkimi złośliwymi działaniami, które taki program może próbować wykonać. W przypadku infekcji w tej strefie, nie wydostanie się ona poza Sandbox i nie zarazi fizycznej maszyny.

SafeZone
Funkcja SafeZone umożliwia otwarcie prywatnego, odizolowanego wirtualnego okna na pulpicie, które zapewnia bezpieczeństwo poufnych transakcji finansowych online. To świetne rozwiązanie do korzystania z witryn aukcyjnych, kupowania biletów, rezerwowania pokoi hotelowych i lotów, grania online i wszelkich transakcji pieniężnych. 

WebRep
WebRep jest opcjonalną wtyczką do przeglądarki internetowej. Moduł ten pracuje w oparciu o informacje otrzymywane z globalnej społeczności użytkowników programu avast! Dzięki temu baza potencjalnie niebezpiecznych stron jest cały czas powiększana. Informacje przekazane od użytkowników są także weryfikowane przez samego producenta. Dzięki temu modułowi użytkownik od razu widzi na jakiej stronie się znalazł i czy jest ona potencjalnie niebezpieczna (znacznik pomarańczowy) , bardzo niebezpieczna (znacznik czerwony), bezpieczna (znacznik zielony) w module WebRep. Jest to łatwe i czytelne narzędzie nawet dla najmniej zaawansowanych użytkowników komputera i pozwala uniknąć im wielu zagrożeń znajdujących się na niebezpiecznych witrynach.

Zdalne wsparcie
Narzędzie zdalnego wsparcia umożliwia udzielenie innej osobie zdalnego dostępu do komputera użytkownika. Jest to przydatne, gdy użytkownik ma jakieś kłopoty i chce, by inna osoba przejęła kontrolę nad jego komputerem i pomogła rozwiązać dany problem. 

Blokowanie witryn
Funkcję tę można wykorzystywać do blokowania dostępu do stron, które mają pozostać niedostępne dla dzieci lub innych użytkowników, np. stron dla dorosłych. 

Aktualizacje strumieniowe
Aktualizacje strumieniowe dają pewność, że nowe definicje wirusów przesyłane są do komputera użytkownika w czasie rzeczywistym i nie czekają na następną planową aktualizację. Każdego dnia co najmniej 250 mikro-aktualizacji bazy wirusów (wielkości zwykłej wiadomości tekstowej, co 3-5 minut) dających ochronę w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami, m.in. zero-day. Ponieważ baza danych o wirusach będzie aktualizowana w trybie ciągłym, komputer będzie jeszcze lepiej chroniony nawet przed najnowszymi zagrożeniami. 

Avast! ComunnityIQ
Jest jednym z najszybszych na świecie źródłem danych sygnatur złośliwego oprogramowania. Ten system wczesnego ostrzegania oparty jest na danych dziesiątek milionów klientów, którzy anonimowo dzielą się informacjami na temat napotkanego złośliwego oprogramowania.


Wymagania systemowe:
1. Ochrona punktów końcowych
Obsługiwane systemy operacyjne
Windows XP (SP2), Vista, 7, 8, 8.1, 10
Minimalne wymagania sprzętu
Procesor Pentium 3, 256 MB pamięci RAM, 500 MB wolnego miejsca na dysku

2. Zdalne zarządzanie Small Office Administration
Obsługiwane systemy operacyjne
Windows XP (SP2), Vista, 7, 8, 8.1, 10
Microsoft Windows Server (wszystkie wersje od 2003, oprócz Server Core) 
Procesor Pentium 3, 512 MB pamięci RAM, 900 MB wolnego miejsca na dysku

3. Zdalne zarządzanie Enterprise Administration
Obsługiwane systemy operacyjne
Windows XP (SP2), Vista, 7, 8, 8.1, 10
Microsoft Windows Server (wszystkie wersje od 2003, oprócz Server Core) 
Procesor Pentium 3, 512 MB pamięci RAM, 900 MB wolnego miejsca na dysku

Wyświetlono - of przedmiotów