Router AVM FRITZ!Box 5590 Fiber
search
  • Router AVM FRITZ!Box 5590 Fiber
  • Router AVM FRITZ!Box 5590 Fiber
  • Router AVM FRITZ!Box 5590 Fiber
  • Router AVM FRITZ!Box 5590 Fiber

Router AVM FRITZ!Box 5590 Fiber

1 056,91 zł
Netto

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

3-4 dni

Router Wi-Fi z gniazdem SFP do podłączenia modułu światłowodowego FRITZ!SFP, 1x port LAN 2,5 Gigabit, 4x port LAN 1 Gigabit, 2x port a/b (TAE/RJ11) 

Rodzaj wkładki SFP: AON
Ilość
Dostępne

Moc światłowodu z szybkim Wi-Fi 6

Maksymalna prędkość dla wszystkich połączeń światłowodowych - FRITZ!Box 5590 Fiber to zapewnia. Wi-Fi 6 zapewnia smartfonom, notebookom i innym urządzeniom superszybki Internet. Dzięki wydajnemu sprzętowi możesz cieszyć się bezproblemowym przesyłaniem strumieniowym, najszybszym pobieraniem, wygodą FRITZ! kompletnego systemu telefonicznego i niezawodnymi funkcjami zabezpieczeń sieci domowej. Możesz także korzystać z praktycznych funkcji Smart Home i bezpłatnych aplikacji FRITZ!

Szybkie Wi-Fi 6 dla sieci domowej

FRITZ!Box 5590 Fiber to prawdziwy sprinter Wi-Fi: Dzięki nowemu standardowi Wi-Fi 6 osiąga prędkość do 2400 Mbit/s (5 GHz) i 1200 Mbit/s (2,4 GHz). Konfiguracja anten 4 x 4 umożliwia szybkie Wi-Fi, nawet przy wielu urządzeniach aktywnych w tym samym czasie.

FRITZ!Box 5590 Fiber obsługuje również uznane standardy, takie jak Wi-Fi 5 i 4, zapewniając pełną kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami.

 

Mesh Wi-Fi z FRITZ!

FRITZ!Box 5590 Fiber obsługuje Mesh Wi-Fi, co oznacza, że filmy, muzyka i zdjęcia docierają płynnie do każdego zakątka domu, mieszkania lub biura. Jak to działa? Urządzenia FRITZ! współpracują ze sobą jako część jednej sieci, komunikując się ze sobą i optymalizując urządzenia bezprzewodowe oraz wykorzystanie sieci.

Z Mesh możesz cieszyć się wysokimi prędkościami podczas surfowania, przesyłania strumieniowego lub grania. Zamiast czekać na zapierającą dech w piersiach telewizję 4K i ulubioną muzykę, Twoje multimedia będą czekać na Ciebie.  

 

Wysoka prędkość dla wszystkich połączeń światłowodowych

FRITZ!Box 5590 Fiber idealnie nadaje się do wszystkich połączeń światłowodowych. Gigabitowa prędkość bezpośrednio ze światłowodu dla sieci domowej, bez pośrednictwa konwertera mediów lub modemu dostawcy: Zapewniają to moduły FRITZ!SFP, które są dostępne dla popularnych technologii światłowodowych, AON i GPON. FRITZ!Box 5590 Fiber rozpoznaje zastosowaną technologię i zaleca odpowiedni moduł FRITZ!SFP.

Najnowsze technologie

Wydajny sprzęt FRITZ!Box 5590 Fiber zapewnia najwyższą prędkość sieci domowej - oprócz niezwykle szybkiego Wi-Fi 6, dostępne są również cztery gigabitowe porty LAN - 2,5-gigabitowy port WAN można skonfigurować jako 2,5-gigabitowy port LAN. Do dwóch interfejsów USB 3.0 można podłączyć dyski twarde dla sieciowej pamięci masowej FRITZ!NAS lub udostępnić drukarki w sieci.

Przyjemność rozmów telefonicznych

Wysokowydajny system telefoniczny FRITZ!Box 5590 Fiber zapewnia pełną wygodę korzystania z telefonii: podłącz telefony analogowe i DECT, skonfiguruj do pięciu automatycznych sekretarek, zarządzaj listami połączeń lub otrzymuj powiadomienia e-mail o nieodebranych połączeniach lub nowych wiadomościach głosowych. Z routerem FRITZ!Box można również synchronizować kontakty online z Google, Apple iCloud i nie tylko.

Centrum dla Twojego FRITZ! Smart Home

Doświadcz inteligentnego domu z FRITZ! dla oświetlenia, ogrzewania i energii. Z FRITZ!Box 5590 Fiber Ty i Twoja rodzina zyskujecie wysokowydajne centrum Smart Home, do którego można podłączyć szereg inteligentnych urządzeń, takich jak inteligentne wtyczki AVM, sterowanie grzejnikami, oświetlenie LED, a także inne urządzenia innych producentów.

FRITZ!Box dla bezpieczeństwa

Koncepcja bezpieczeństwa obejmuje wszystkie obszary FRITZ!Box: bezpieczne przeglądanie dzięki wbudowanej zaporze ogniowej, Wi-Fi chronione indywidualnym kluczem sieciowym zaprogramowanym fabrycznie oraz dostęp dla gości, który pozwala znajomym i rodzinie na dostęp do Internetu, ale nie do sieci domowej. Te i wiele innych funkcji sprawiają, że komunikacja jest bezpieczna.

 

FRITZ!OS: Geniusz stojący za FRITZ!

FRITZ!OS to inteligentny system operacyjny dla wszystkich produktów FRITZ! Łączy w sobie łatwość obsługi z wszechstronnymi funkcjami i kompleksowym bezpieczeństwem. Przejrzysty interfejs użytkownika i kreatory towarzyszą urzytkownikowi na każdym kroku. Regularne aktualizacje sprawiają, że FRITZ!Box jest zawsze aktualny a zatem bezpieczny – dla swojej wygody możesz również włączyć automatyczne aktualizacje.

 

Szczegóły

Internet

Idealny do światłowodów: FRITZ!Box 5590 Fiber można używać na dowolnym łączu światłowodowym bez modemu dostawcy. Moduły FRITZ!SFP są dostępne dla różnych technologii światłowodowych. Moduł odpowiedni dla danego połączenia znajduje się w zestawie. Proces podłączania i konfiguracji jest szybki i łatwy dzięki interfejsowi użytkownika.

Niesamowita prędkość dzięki 2,5-gigabitowej sieci WAN: Do 2,5-gigabitowego portu WAN routera FRITZ!Box można podłączyć modem światłowodowy. Alternatywnie można użyć portu WAN jako 2,5-gigabitowego interfejsu LAN do zasilania komputerów PC lub systemów NAS z niesamowitą prędkością przez sieć LAN.

MyFRITZ w domu, gdziekolwiek jesteś! Dzięki MyFRITZ! od AVM, możesz korzystać z bezpiecznego i wygodnego dostępu do swojego FRITZ!Box z dowolnego miejsca na świecie. Pobieraj pliki przechowywane na FRITZ!NAS, przeglądaj listę ostatnich połączeń i odsłuchuj wiadomości pozostawione na automatycznej sekretarce. Dzięki aplikacji MyFRITZ!App można nawet uzyskać zdalny dostęp do FRITZ!Box za pomocą smartfona lub tabletu.

Spokój ducha: FRITZ!Box oferuje kompleksową ochronę przed atakami. Wstępnie skonfigurowana zapora sieciowa, funkcja filtrowania oraz szyfrowanie DECT i Wi-Fi zapewniają bezpieczne połączenia. Kontrola rodzicielska i dostęp do Internetu dla gości są oczywiście dostępne bezpłatnie.

Szyfrowana komunikacja przez VPN: Dzięki uznanemu standardowi branżowemu IPsec oraz nowszemu WireGuard można utworzyć wirtualną sieć prywatną, aby połączyć się z routerem FRITZ!Box lub siecią firmową. Ustawienia można skonfigurować na urządzeniu FRITZ!Box i przenieść na smartfony, tablety i komputery.

Gotowość na przyszłość dzięki IPv6: Oprócz protokołu IPv4, FRITZ!Box obsługuje protokół internetowy IPv6. IPv6 sprawia, że istniejące usługi są wygodniejsze i upraszcza wiele nowych aplikacji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jesteś gotowy na najnowsze technologie.

Wi-Fi

Wi-Fi 6: Nowe Wi-Fi 6 oferuje niezwykle szybkie i niezawodne opcje połączeń. Został zaprojektowany, aby zapewnić niezawodną i szybką transmisję, nawet gdy wiele urządzeń końcowych jest używanych w tym samym czasie.

Mesh Wi-Fi z FRITZ! Dzięki FRITZ! Wi-Fi rozrasta się do dowolnego rozmiaru za naciśnięciem jednego przycisku. Połącz FRITZ!Box z inteligentnymi FRITZ!Repeaterami i FRITZ!Powerline, aby dostosować swoją sieć domową do indywidualnych potrzeb i cieszyć się pełną wygodą sieci Mesh z FRITZ!

Dwie sieci Wi-Fi dla większej elastyczności: FRITZ!Box korzysta jednocześnie z sieci 5 i 2,4 GHz dla maksymalnej elastyczności, umożliwiając połączenie z ultra wysoką prędkością 1300 Mbit/s lub 450 Mbit/s. Automatyczne wyszukiwanie kanałów pozwala wybrać najlepszy kanał Wi-Fi.

Inteligentne Wi-Fi: Dzięki technologii multi-user MIMO, FRITZ!Box dystrybuuje dane do wszystkich urządzeń w sieci domowej w tym samym czasie - elastycznie i zgodnie z Twoimi potrzebami. Podczas gdy MIMO dla pojedynczego użytkownika przesyła dane tylko w sekwencjach, dzięki nowej technologii można w pełni wykorzystać przepustowość Wi-Fi i cieszyć się szybszą transmisją danych.

FRITZ!Box jako prywatny hotspot: Korzystając z FRITZ!Box jako hotspotu, można ograniczyć korzystanie z Internetu do surfowania i poczty e-mail. Ty prowadzisz dziennik użytkowania, a Twoi goście korzystają ze zintegrowanego kodu QR, który ułatwia im łączenie się z Internetem.

Bezpieczne ex works: Każdy FRITZ!Box jest dostarczany z własnym kluczem sieciowym, aby chronić sieć przed nieautoryzowanym dostępem. Wszystkie sieci Wi-Fi, w tym dostęp dla gości, można zabezpieczyć za pomocą własnego unikalnego klucza.

Dostęp Wi-Fi dla gości: Zaoferuj swoim gościom prosty dostęp do Internetu. Dostęp dla gości ma własny klucz sieciowy i nazwę. Możliwe jest utworzenie strony powitalnej dla klientów w kawiarniach lub gości w domu. Goście nie mają dostępu do sieci domowej, więc dane pozostają prywatne.

Telefonia

Pełna łączność: FRITZ!Box jest kompatybilny ze wszystkimi popularnymi telefonami - telefonami analogowymi, faksami, telefonami IP i ISDN oraz systemami telefonicznymi. Wszystkimi podłączonymi urządzeniami można łatwo zarządzać za pomocą przyjaznego dla użytkownika menu.

Bezprzewodowa wolność dzięki DECT: W zintegrowanej stacji bazowej DECT można zarejestrować do sześciu telefonów bezprzewodowych, a wszystkie rozmowy są bezpiecznie szyfrowane w momencie dostawy. FRITZ!Box wykorzystuje standard DECT, oferując dodatkowe funkcje wygody, gdy jest używany razem z FRITZ!Fon.

Automatyczna sekretarka z głosową pocztą głosową: Po aktywacji, wbudowana automatyczna sekretarka zapisuje wiadomości głosowe i wysyła je do użytkownika pocztą elektroniczną, dając mu możliwość oddzwonienia w razie potrzeby. Automatyczną sekretarkę można również ustawić tak, aby włączała się i wyłączała o określonych porach.

Synchronizacja wszystkich kontaktów: Kontakty z książki telefonicznej można zapisać w urządzeniu FRITZ!Box lub użyć istniejących kontaktów Google. FRITZ!Box automatycznie synchronizuje wpisy, dzięki czemu zawsze jesteś na bieżąco.

Wysyłanie i odbieranie faksów: Funkcja faksu urządzenia FRITZ!Box eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych urządzeń faksujących. W przyjaznym dla użytkownika menu można wstawić tekst i załączyć obraz. Przychodzące faksy będą przekazywane na Twój adres e-mail w formacie PDF.

Wykonywanie doskonałych połączeń telefonicznych HD: Ciesz się najwyższej jakości połączeniami telefonicznymi. Dzięki najnowocześniejszej technologii głosy brzmią tak czysto i precyzyjnie, jakby rozmówca siedział w tym samym pomieszczeniu. Zarówno FRITZ!Box, jak i FRITZ!Fon fabrycznie obsługują telefonię HD.

FRITZ!OS

fritz.box - wszystko stało się proste: FRITZ!OS to system operacyjny FRITZ!Box, którym można łatwo sterować za pośrednictwem przeglądarki. Przyjazne dla użytkownika menu, łatwe do zrozumienia kreatory i opcjonalny tryb zaawansowany przydają się we wszystkich scenariuszach.

Bezpłatne aktualizacje: FRITZ!OS jest stale rozwijany, aby zapewnić jeszcze większą wygodę i wydajność. Najnowsze rozwiązania są dostępne do pobrania za darmo, ręcznie lub za pośrednictwem automatycznej aktualizacji. Dzięki temu FRITZ!Box jest zawsze aktualny.

Serwer multimediów zapewniający doskonałą rozrywkę: FRITZ!Box zarządza wszystkimi podłączonymi urządzeniami pamięci masowej USB i udostępnia ich zawartość w całej sieci. Serwer multimediów pozwala użytkownikom cieszyć się muzyką, zdjęciami i filmami na podłączonych do sieci urządzeniach odtwarzających.

FRITZ!Apps dla systemów iOS i Android: Praktyczne aplikacje FRITZ!Apps oferują bogactwo ekscytujących funkcji dla smartfonów i tabletów. Korzystaj z tych bezpłatnych aplikacji dla większej wygody, gdy jesteś w podróży.

Smart Home: inteligentne miejsce do życia: Wygodne sterowanie urządzeniami Smart Home za pomocą FRITZ!OS. Obsługuj podłączone urządzenia za pomocą FRITZ!DECT 200 lub reguluj temperaturę w pomieszczeniu za pomocą FRITZ!DECT 301. FRITZ! DECT 500 zapewnia ściemniane i kolorowe oświetlenie, a czterokierunkowy inteligentny przełącznik FRITZ!DECT 440 jest idealnym pilotem zdalnego sterowania.

Maksymalna wydajność energetyczna: Wiele funkcji oferowanych przez FRITZ!OS eliminuje potrzebę korzystania z dodatkowych urządzeń, takich jak faks czy automatyczna sekretarka. A dzięki zmniejszeniu mocy transmisji DECT i Wi-Fi, gdy funkcje nie są używane, oszczędzasz zarówno energię, jak i pieniądze.

Specyfikacja techniczna

Interfejsy

Router bezprzewodowy z portem SFP dla modułu światłowodowego FRITZ!SFP (dostarczany z AON i GPON)
1 x 2,5-gigabitowy port WAN, może być również używany jako 2,5-gigabitowy port LAN (standard IEEE 802.3bz, NBASE-T)
4 x gigabitowe porty LAN
Wi-Fi 6 (5 GHz, 2,4 GHz)
Zintegrowana stacja bazowa DECT dla maksymalnie sześciu telefonów bezprzewodowych
2 porty a/b (TAE/RJ11) dla telefonów analogowych, automatycznych sekretarek i faksów
2 porty USB 3.0 dla drukarek i urządzeń pamięci masowej w sieci
 

Internet

Router światłowodowy z firewallem/NAT, serwerem DHCP, klientem DynDNS, UPnP AV
Nadaje się do gigabitowych pasywnych sieci optycznych (GPON) i aktywnych sieci optycznych (AON)
Router może być również używany przez istniejące połączenie internetowe za pośrednictwem sieci LAN lub konwertera mediów na module SFP
Obsługa protokołu IPv6
Stateful Packet Inspection Firewall z udostępnianiem portów dla bezpiecznego surfowania po sieci
Bezpieczny zdalny dostęp przez Internet z VPN (IPSec)
Wykorzystanie istniejących połączeń internetowych przez LAN

Światłowody

FRITZ!SFP AON

ITU-T G.652; IEEE 802.3ah-2004 1000BASE-BX10
LC/APC 8°
Długość fali: TX 1310 nm, RX 1480 do 1580 nm
Transmisja w trybie pełnego dupleksu
Moc nadajnika: -9 do -3 dBm
Zakres odbioru: -3 do -23 dBm
Zasięg: 10 km
Obsługa standardu SFF-8472
Laser klasy 1

FRITZ!SFP GPON

Odpowiedni dla ITU-T G.984.2/984.5 (GPON)
LC/APC 8°
Długość fali: TX 1310 nm, RX 1490 nm (z filtrem)
Nadaje się do wykrywania nieuczciwych użytkowników
Moc nadajnika: 0,5 do 5 dBm
Zakres odbioru: od -3 do -28 dBm
Zasięg: 20 km
Obsługa standardu SFF-8472
Laser klasy 1

FRITZ!SFP XGS-PON

Moduł FRITZ!SFP XGS-PON jest dostępny wyłącznie dla modeli FRITZ!Box 5590 Fiber. Oznacza to, że FRITZ!Box 5590 Fiber może być również obsługiwany przez połączenia XGS-PON.
ITU-T G.9807 (10-gigabitowa symetryczna pasywna sieć optyczna)
SC UPC
Długość fali: TX 1270 nm, RX 1577 nm
Transmisja w trybie pełnego dupleksu
Moc nadajnika: +5 do +9 dBm
Zakres odbioru: -8 do -29 dBm
Zasięg: 20 km
Obsługa standardu SFF-8472
Laser klasy 1

Wi-Fi

4 x 4 Wi-Fi 6 z Multi-User MIMO
Wi-Fi 6 do jednoczesnej pracy w pasmach 2,4 i 5 GHz
Szybkość transmisji danych do 2400 Mbit/s (5 GHz) i 1200 Mbit/s (2,4 GHz)
Zgodność z bezprzewodowymi standardami 802.11ac (Wi-Fi 5), n (Wi-Fi 4), g i a
Rozszerza sieć domową dzięki funkcji Mesh Wi-Fi Dowiedz się więcej tutaj.
Bezpieczeństwo w momencie dostawy dzięki szyfrowaniu WPA2, dostępny jest również tryb przejściowy WPA3/2
Wi-Fi Protected Setup (WPS)
Dostęp gościnny Wi-Fi - bezpieczne surfowanie dla przyjaciół i gości
Automatyczny kanał Wi-Fi: Automatyczne wyszukiwanie kanału Wi-Fi wolnego od zakłóceń
Wi-Fi Eco dla optymalnej wydajności przy minimalnym zużyciu energii
Wi-Fi można włączyć/wyłączyć za pomocą przycisku "WLAN"

Telefonia

System telefoniczny ze stacją bazową DECT dla maksymalnie sześciu telefonów bezprzewodowych
Transmisja głosu szyfrowana w momencie dostawy
Port dla telefonu analogowego, automatycznej sekretarki lub faksu
Obsługa telefonii HD zapewnia naturalny i czysty dźwięk
ECO DECT: Moc nadawania DECT jest wyłączana dla wszystkich zarejestrowanych telefonów w trybie czuwania
Pięć zintegrowanych automatycznych sekretarek, w tym przekazywanie wiadomości e-mail (voice-to-mail)
Funkcja faksu, w tym przekazywanie wiadomości e-mail (fax-to-mail)
Przekierowanie połączeń, połączenia wewnętrzne (interkom), trójstronne konferencje, transfer połączeń
Blokowanie połączeń, alarm, niania, połączenia VIP i Nie przeszkadzać
Telefonia internetowa zgodna z protokołem SIP zgodnie z RFC 3261
Rejestracja telefonów IP (LAN/Wi-Fi) zgodnych z SIP
FRITZ!App Fon do połączeń stacjonarnych za pośrednictwem smartfona

Zalety z sieci domowej

Serwer multimediów udostępnia muzykę, zdjęcia i filmy urządzeniom w sieci domowej (DLNA, UPnP AV)
MyFRITZ! - bezpieczny dostęp do własnego urządzenia FRITZ!Box, bez względu na to, gdzie się znajdujesz
FRITZ!NAS: pamięć współdzielona przez wszystkie dane w sieci domowej
Wydajny procesor: aplikacje sieciowe, takie jak IPTV, wideo na żądanie i strumieniowe przesyłanie muzyki
Kontrola rodzicielska, usługa push, kontakty w chmurze, pamięć masowa online
Udostępnianie istniejącego połączenia internetowego przez sieć LAN
Budzenie w sieci LAN przez Internet

FRITZ!OS

"fritz.box": wielojęzyczny interfejs użytkownika do intuicyjnej obsługi przez przeglądarkę internetową
Interfejs użytkownika zoptymalizowany pod kątem smartfonów i tabletów (responsywny design)
Bezpłatne aktualizacje nowych funkcji i zabezpieczeń
Zaawansowany widok specjalnych opcji konfiguracyjnych, funkcja pomocy z wyszukiwaniem pełnotekstowym
Poręczne aplikacje FRITZ!Apps na smartfony: MyFRITZ!App dla wygody FRITZ! w podróży, sprytny pomocnik Wi-Fi FRITZ!App WLAN i FRITZ!App Smart Home do intuicyjnego sterowania FRITZ! Smart Home
Funkcje Smart Home zintegrowane z interfejsem użytkownika
Obsługa Smart Home dla urządzeń DECT ULE/HAN FUN
Możliwość ręcznego i automatycznego przełączania urządzeń Smart Home zarówno w sieci domowej, jak i z Internetu

Zawartość opakowania

FRITZ!Box 5590 Fiber
1 x FRITZ!SFP AON
1 x FRITZ!SFP GPON
4-metrowy kabel światłowodowy (LC/APC > LC/APC)
Zasilacz
Kabel LAN o długości 1,5 metra
Skrócona instrukcja obsługi

Właściwości urządzenia

Wymiary (szer. x wys. x gł.): 254 x 63 x 191 mm

Gwarancja

5-letnia gwarancja producenta dla klientów końcowych

Numer artykułu

20002981

Inne modele

FRITZ!Box 5590 Fiber jest również dostępny u dostawców. Modele dostawców są dostarczane z odpowiednim modułem FRITZ!SFP, który obsługuje technologię połączenia i prędkość.

FRITZ!Box 5590 Fiber with FRITZ!SFP AON (Article no. 20003013)
FRITZ!Box 5590 Fiber with FRITZ!SFP GPON (Article no. 20003014)
FRITZ!Box 5590 Fiber with FRITZ!SFP XGS-PON (Article no. 20003015)

AVM
20002981

Konkretne referencje

MPN
20002981
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.