Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
search
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL
  • Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL

Router AVM Fritz!BOX 4040 xDSL

396,75 zł
Netto
3-4 dni

Router AVM FRITZ!Box 4040 to urządzenie umożliwiające stworzenie sieci komputerowej z dowolnym rodzajem łącza. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na uzyskanie optymalnej prędkości oraz zasięgu WiFi. 

Ilość
Dostępne

Router FRITZ!Box 4040 pozwala na uzyskanie połączenia z Internetem z wykorzystaniem zewnętrznego modemu DSL/VDSL lub sieci kablowej lub światłowodowej oraz za pomocą modemu USB LTE. Szybka sieć bezprzewodowa WLAN AC + N oraz 4 porty Gigabit LAN i 2 porty USB (2.0 i 3.0) stanowią idealne rozwiązanie do każdej sieci domowej.

Łączność: Gigabit WAN, USB
Łączność 3G/LTE: Tak, przez modemy USB
Wi-Fi: AC + N (2.4GHz, 5GHz)
Porty LAN: 4 x Gigabit LAN
Porty USB: 1x USB 3.0 + 1x USB 2.0
Kontrola rodzicielska: Tak
Polskie menu: Tak

Z każdym rodzajem łącza
FRITZ!Box 4040 pozwala na nawiązanie szybkiego połączenia z Internetem przy wykorzystaniu każdego rodzaju łącza z Internetem. Wygodny, intuicyjny i w pełni spolonizowany interfejs umożliwia skonfigurowanie połączenia w kilku prostych krokach. Router jest gotowy na nowe funkcje sieciowe i spełnia wszystkie wymagania operatorów, m.in. dzięki obsłudze protokołu IPv6. Szybki, gigabitowy port WAN umożliwia podłączenie do modemu kablowego (np. INEA, Vectra UPC i inni), VDSL/ADSL (np. Neostrada, Netia) lub może być podłączony do istniejącej sieci lokalnej. Dodatkowo, dzięki wbudowanym portom USB (1x USB 2.0 i 1 x3.0), możliwe jest skorzystanie z łączności mobilnej sieci komórkowych (np. Orange, T-Mobile, Plus, Play i inni) przez podłączony modem LTE.

Modemy DSL/VDSL, modemy kablowe i światłowodowe
Istniejąca sieć lokalna lub osiedlowa
Modemy LTE/3G podłączone do portu USB routera

Szybka sieć w całym domu

Router wyposażony jest w 4 porty gigabit LAN (10/100/1000 Base-T), dzięki czemu wszystkie urządzenia mogą być podłączone do szybkiej sieci lokalnej. Żeby zmniejszyć zużycie energii możliwe jest nawet ograniczenie prędkość każdego portu do 100 Mbit/s. Ostatni port LAN (LAN 4) może zostać odseparowany od głównej sieci, zapewniając bezpieczny dostęp do Internetu dla gości. Szybka, dwuzakresowa sieć WiFi AC+N (standardy 802.11ac, n, g, b, a) pozwala na komfortowe połączenie z Internetem i zasobami sieci lokalnej. Dzięki wyposażeniu w dwa szybkie porty USB (2.0 i 3.0) możliwe jest wpięcie i udostępnienie w sieci drukarek, dysków i pamięci przenośnej. Po ich podłączeniu komputery, laptopy i inne urządzenia mające dostęp sieci domowej mogą korzystać z zawartość serwera FRITZ!NAS lub filmów, muzyki i zdjęć zgromadzonych na serwerze multimediów. Darmowa usługa MyFRITZ.net pozwala na zdalny dostęp do plików, zarządzanie routerem, a nawet stworzenie własnej, prywatnej chmury podobnej do usług dysków sieciowych.

Sieć lokalna 4 x Gigabit LAN
Sieć bezprzewodowa WLAN AC 866 Mbit/s + N 400 Mbit/s
Serwer multimediów UPnP-AV i NAS z dostępem z sieci lokalnej i Internetu
2 porty USB: 1x USB 3.0 + 1x USB 2.0
 

Bezpieczna sieć

Produkty AVM FRITZ! są projektowane ze szczególnym naciskiem na kwestie bezpieczeństwa. Już w momencie pierwszego uruchomienia router FRITZ!Box 4040 jest chroniony zaporą sieciową, a dostęp do sieci bezprzewodowej zabezpieczony jest indywidualnym kluczem sieciowym. Aby zapewnić jeszcze lepszą ochronę sieci domowej, router pozwala na stworzenie bezprzewodowej sieci dla gości - prywatny hot spot, który jest odseparowany od głównej sieci. Dodatkowo funkcja dostępu dla gości może być aktywowana na porcie LAN4. Dostęp gościnny może być ograniczony czasowo oraz dodatkowo przez ustanowienie filtrów i reguł dostępu do Internetu. Funkcje kontroli rodzicielskiej pozwalają na nadzór nad aktywnością najmłodszych użytkowników Internetu, automatyczne filtrowanie przeglądanych przez nich stron, a nawet wyznaczanie ile czasu dziennie mogą spędzić w sieci.

Automatyczne aktualizacje oprogramowania i powiadomienia o dostępności uaktualnień
Wirtualna sieć prywatna VPN do 12 tuneli VPN IPSec
Firewall, kontrola rodzicielska, sieć dla gości
 

Kontrola rodzicielska

Rotuer FRITZ!Box 4040 posiada wbudowane zaawansowane funkcje kontroli rodzicielskiej, które pozwalają na nadzór nad czasem spędzanym w sieci oraz odwiedzanymi stronami. Filtrowanie stron internetowych pozwala na określenie czarnej listy (stron na które zablokowany jest dostęp, np. serwisy społecznościowe) oraz białej listy (dostęp do Internetu ograniczony jest wyłącznie do stron z tej listy, np. encyklopedii internetowych, poczty email i słowników). Każde urządzenie (np. komputer, tablet lub konsola do gier) może posiadać ograniczoną pulę minut do wykorzystania na dostęp z Internetu. Po wyczerpaniu limitu możliwe jest, po wpisaniu unikalnego, jednorazowego kodu, przedłużenie czasu dostępu do sieci.

Zaawansowana kontrola rodzicielska
Budżet minut dla grupy lub pojedynczych urządzeń
Czarna i biała lista stron internetowych
 

FRITZ!OS

Serce routera FRITZ!Box 4040 stanowi inteligentny i intuicyjny system operacyjny FRITZ!OS. Zaprojektowany tak, by konfiguracja urządzenia odbywała się szybko i bezproblemowo. Kreatory konfiguracji upraszczają nawiązanie połączenia z Internetem czy konfigurację zabezpieczeń. Funkcja zapisywania ustawień pozwala na stworzenie, zabezpieczonej hasłem, kopii bezpieczeństwa konfiguracji przydatnej na wypadek awarii. Plik z ustawieniami można nawet wgrać do innego urządzenia FRITZ!Box, dzięki czemu użytkownik nie musi od początku konfigurować nowego sprzętu, a wymiana routera na nowszy model trwa tylko kilka chwil. Dzięki regularnym aktualizacjom routery wzbogacane są o nowe funkcje i udogodnienia. Możliwe jest nawet aktywowanie automatycznej aktualizacji, dzięki czemu router zawsze pozwala cieszyć się najnowocześniejszymi funkcjami i zabezpieczeniami. Aplikacje mobilne FRITZ!App dodatkowo zwiększają możliwości sieci domowej FRITZ! oferując takie funkcje jak odtwarzanie zawartości serwera multimediów czy nawet zamieniając telefon komórkowy w kamerkę monitoringu domowego.

Szybka i prosta konfiguracja.
Responsywny interfejs w języku polskim
Aplikacje mobilne FRITZ!App dodatkowo zwiększające możliwości sieci FRITZ!Box
Zabezpieczone hasłem kopie bezpieczeństwa ustawień routera
 

MESH - co to naprawdę oznacza?

Czasami jedna sieć bezprzewodowa nie jest wystarczająco silna dla całego domu. Odbiór może być słabszy lub w niektórych pomieszczeniach może wystąpić jego zanik. Sieć siatkowa wykonuje następujące czynności: wiele punktów dostępowych generuje wiele sieci bezprzewodowych WiFi, które są łączone, tworząc pojedynczą, wspólną, zamkniętą sieć. Cała tak stworzona sieć WiFi ma tylko jedną nazwę i hasło, urządzenia końcowe, na przykład smartfon, tablet, laptop itp, przełączają się automatycznie między nadajnikami sieci, bez wiedzy i ingerencji użytkownika.

Dzięki sieciom siatkowym łatwo można cieszyć się wysokimi prędkościami podczas surfowania, przesyłania strumieniowego video lub grania - bez problemu nawet w najodleglejszych zakątkach każdego pomieszczenia.

 

FRITZ! + FRITZ! = MESH

Sercem Twojej sieci MESH jest zawsze Twój FRITZ!Box. Jeśli chcesz, możesz łatwo dodać kolejne urządzenia:

FRITZ! WLAN Repeater zapewniają jeszcze większy zasięg sieci bezprzewodowej WiFi.
Urządzenia FRITZ! Powerline obsługujące WiFi wykorzystują instalację elektryczną jako dodatkową autostradę danych.
Urządzenia synchronizują się między sobą automatycznie - nie musisz nic robić.

Wszystko w zasięgu wzroku i kilku kliknięć.

Przegląd sieci domowej został poszerzony o grafikę przeglądową sieci MESH, gdzie widać aktywne urządzenia FRITZ! oraz urządzenie, przez które połączone są smartfon, tablet, laptop czy konsola do gier.

Chcesz zaoferować swoim gościom szybki dostęp do internetu, bezpiecznie oddzielony od sieci domowej? FRITZ!Hotspot sprawia, że wystarczy zaledwie jedno kliknięcie. Podobnie można automatycznie wyłączać sieć WiFi w nocy dla wszystkich urządzeń FRITZ!

 

MESH to słowo kryje w sobie wiele.

Band Steering - urządzenia WiFi typu Dual-Band automatycznie łączą się z mniej obciążonym w danym momencie zakresem częstotliwości WiFi

Cross Band Repeating - w przypadku wzmacniaczy FRITZ!WLAN Repeater zawsze wykorzystuje zakres WiFi zapewniający najszybsze połączenie

Optymalizacje IPTV oraz streamingu - zapewnia nieprzerwanie przyjemność oglądania filmów i słuchania muzyki

Beamforming - anteny wysyłają sygnał dokładnie w kierunku urządzeń końcowych - zapewniając jeszcze większy zasięg i prędkość

Specyfikacja produktu
 
Łączność: Gigabit WAN (zewnętrzny modem: DSL, kablowy, światłowodowy, sieć)
Łączność 3G/LTE: Tak, przez modemy USB
Sieć bezprzewodowa: 802.11ac (866 Mbit/s 5 GHz) + 802.11n (400 Mbit/s 2,4 GHz) 802.11g, b i a (11, 54, 150, 300 Mbit/s)
Dual WLAN: Jednoczesne wykorzystanie pasma 2,4 i 5 GHz
Szyfrowanie WLAN: WPA2
Zarządzanie WLAN: Ręczne włączanie/wyłączanie sieci Wi-Fi, harmonogram
Obsługa WPS: Tak, WPS-Push button (przycisk) oraz PIN
Funkcja wzmacniacza Wi-Fi: Tak
Autokanał: Tak, automatyczny wybór pasma Wi-Fi
WLAN Eco: Optymalna wydajność i mniejsze zużycie prądu
Porty LAN: 4 x Gigabit Ethernet (10/100/1 000 Base-T))
Firewall: Tak, Stateful Packet Inspection z udostępnianiem portów
Funkcje VoIP: Tak, Aplikacje i urządzenie
QoS (Quality of Service): Tak, wybór aplikacji priorytetowych
VPNVPN IPSec, do 12 tuneli
Kontrola rodzicielska: Tak
Wake on LAN: Tak
Dynamic DNS: Tak
Sieć dla gości: Tak, Odseparowana od sieci głównej
Obsługa IPv6: Tak
Porty USB: 2 porty USB (1x USB 3.0 + 1x USB 2.0)
Zarządzanie: Przejrzysty, responsywny interfejs przez przeglądarkę http://fritz.box
Język menu: Polski, angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski
Aktualizacje firmware: Darmowe, funkcja aktualizacji automatycznych
NAS: Tak. SMB,FTP, dostęp przez WWW
Mediaserwer: Tak. UPnP AV, DLNA
MyFRITZ!: Prywatna chmura i zdalny dostęp
Wymiary (dł. x wys. x szer.): 226 x 160 47 mm
Montaż na ścianie: Tak
Zużycie energii: 3,5 - 7 W
Zawartość opakowania: Urządzenie, zasilacz, kabel LAN, skrócona instrukcja instalacji
AVM
20002767

Konkretne referencje

EAN13
4023125027673
MPN
20002767
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.